Podesty ruchome – krótka charakterystyka

Podesty ruchome są to maszyny, które służą do przewożenia i unoszenia osób na określoną wysokość. Są to urządzenia dźwigowe wykorzystywane w sektorze usługowym, przemysłowym czy też budowlanym. Podesty zbudowane są z gondoli/platform lub kosza transportowego zawieszonego na cięgniku, bądź podnoszonego na dźwigniku. Klasyfikowane są jako maszyny transportu bliskiego, a więc podlegają dozorowi technicznemu.  

podnośnik koszowy na placu budowy

Zapotrzebowanie na pracowników odpowiedzialnych za serwis i naprawę ciągle wzrasta, a osoby, które zajmują się konserwacją podestów ruchomych mają obowiązek być przeszkolone, a następnie zdać egzamin państwowy i uzyskać odpowiednie uprawnienia.  

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON zajmuje się profesjonalnie naprawą i serwisem podestów ruchomych.  

Serwis oraz konserwacja podestów ruchomych

Naprawa oraz serwis podestów ruchomych, tak jak każdej innej maszyny, która podlega pod dozór techniczny jest niezmiernie istotna. Konserwacja takich urządzeń powinna być bardzo dokładna i wykonywana przez specjalistów z odpowiednia kwalifikacją.  

Ośrodek ERGON posiada wykwalifikowany zespół oraz profesjonalne narzędzia służące do napraw. 

Świadczymy dla Państwa kompleksowe usługi, które obejmują zarówno naprawę podestów (nowych, jak i używanych), jak i konsulting w zakresie właściwego użytkowania tego urządzenia. 

Oferujemy Państwu: 

  • serwis używanych oraz nowych podestów,  
  • sprostowanie drobnych nieprawidłowości w urządzeniach, 
  • duże i skomplikowane naprawy podestów, 
  • całościowy remont maszyn, 
  • malowanie podestów, 
  • przygotowujemy urządzenia do obioru technicznego, 
  • przegląd maszyn. 

Nasz zakres konserwacji i serwisowania jest bardzo szeroki. Zajmujemy się również wymianą siłowników, elektrozaworów czy przedmiotów hydraulicznych. Nie jest nam obca likwidacja wycieków oraz reperacja sterowania. 

Zanim przystąpimy do naprawy podestów, nasi eksperci przeprowadzą dokładną analizę ich kondycji i diagnostykę. Fachowo Państwu doradzimy i jeśli będzie taka potrzeba to przygotujemy urządzenie do badań UDT. Nasz serwis to także wysokiej jakości części zamienne oraz najwyższej klasy samochody serwisowe, które dojadą do Państwa niemal w każdy zakątek Polski. 

dwie osoby przy podeście

Konserwację maszyn jesteśmy w stanie dokonać u klienta, a więc bez utraty czasu na transport. Serwis staramy się wykonać jak najszybciej, bo zdajemy sobie sprawę, że ważna jest dla Państwa każda godzina. W momencie nagłej awarii wystarczy do nas zadzwonić. 

Poza tym prowadzimy również Państwa dokumentację i gwarantujemy przystępne ceny. Zawsze pomożemy zebrać dokumenty do rejestracji maszyny w Urzędzie Nadzoru Technicznego. 

Podstawowe informacje o podestach ruchomych 

Podesty ruchome można podzielić na kilka kategorii, w zależności od tego jakie wytyczne bierzemy pod uwagę. Najczęstszą klasyfikacja podestów jest kategoryzacja zgodnie z podziałem Urzędu Dozoru Technicznego, według której podesty ruchome dzielimy na dwie grupy.  

Klasyfikacja podestów ruchomych 
Kategorie wg UDT Rodzaje podestów Opis 
Grupa – podesty ruchome przejezdne z częściami sterowniczymi Podesty ruchome przejezdne (inaczej koszowe): 
– wolnobieżne, 
– przewoźne, 
– samojezdne. 
Podstawowym elementem jest platforma robocza z częściami sterowniczymi, podwozie oraz konstrukcja nośna. 
– Podesty wolnobieżne są to maszyny posiadające własny napęd. Zasilane są spalinowo bądź elektrycznie. 
– Podesty przewoźne dopuszczone są do ruchu drogowego jako specjalna przyczepa. 
– Podesty samojezdne mogą być zainstalowane na podwoziach samochodowych 
Grupa – podesty z masztami i platformami roboczymi na nadwoziu– podesty masztowe, 
– podesty wiszące, 
– podesty stacjonarne. 
– Podesty masztowe składają się jednego albo dwóch masztów, platformy roboczej, nadwozia oraz napędu. 
– Podesty wiszące to kosz bądź gondola zawieszona na linach połączonych wciągarkami.  
– Podesty stacjonarne posiadają platformę roboczą oraz połączone są z podłożem. 

Można wymienić jeszcze kilka innych rodzajów podestów, np. teleskopowe, przegubowe czy nożycowe z platformą. Użytkowanie podestów ruchomych w pracy jest bardzo przydane i poprawia jej efektywność. Pracownicy są w stanie dostać się do trudnodostępnych miejsc w budynkach i innych nieprzystępnych miejscach.  

Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON serwisuje i naprawia wszystkie rodzaje podestów. Udzielimy fachowej porady, by zdiagnozować i naprawić sprzęt. Posiadamy uprawnienia UDT do serwisowania i konserwacji podestów ruchomych. 

ERGON serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty

Jeżeli zależy państwu na profesjonalnym, dobrze wykonanym serwisie podestów ruchomych, zapraszamy do nas! Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, bądź wątpliwości to zachęcamy do kontaktu, a udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.  

Dlaczego ERGON? 

osoba prowadząca szkolenie a w tle logo ERGON

Posiadamy wieloletnie doświadczenie, a nasza firma świadczy usługi z zakresu konserwacji i serwisowania od lat, na bardzo wysokim poziomie. Nasi serwisanci to specjaliści, którzy zawsze służą Państwu pomocą i odpowiedzą na zaistniałe pytania.   

Stosowane przez nasz ośrodek metody nauczania są nowoczesne i pozwalają na efektywne przekazanie wiedzy, a instruktorzy to osoby wykfalifikowane i z wieloletnim doświadczeniem.  

Zapewniamy przystępne ceny, a w przypadku większych grup udzielmy rabatu. Główna siedziba naszej firmy mieści się we Warszawie. 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z szeroką gamą szkoleń, które posiadamy w swojej ofercie. Oferujemy między innymi kursy PPOŻ, wstępne i okresowe BHP, szkolenia z pierwszej pomocy, wysokościowe, dla operatorów suwnic i wiele innych.  

Zapraszamy Państwa do kontaktu!