O ERGON 

Ze względu na wieloletni staż pracy w prowadzeniu serwisu maszyn warsztatowych, jesteśmy w pełni świadomi bagażu odpowiedzialności, jaki bierzemy za odpowiednią eksploatację maszyn powierzanych do naszego serwisu. Nasi fachowcy posiadają odpowiednie techniczne uprawnienia konserwacyjne wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Ponadto naszym specjalistom zapewniamy cykliczne kursy, podczas których nieustannie poszerzają oni swoją wiedzę i umiejętności.

Szkolenia naszych serwisantów odbywają się zarówno w polskich, jak i europejskich firmach. Dzięki temu nasi pracownicy mają dostęp do najnowszych technologii. Szczególnie ważne są dla nas kursy w zakresie BHP, gdyż tylko regularna konserwacja maszyn minimalizuje ryzyko wypadku podczas pracy w warsztacie. Podczas wieloletniej działalności otworzyliśmy serwis jednorazowy, jak i stałą współpracę z zadowolonymi z oferowanych przez nas usług klientami. Zapewniamy asystę konserwatorów w momencie badań okresowych i rejestracyjnych UDT, natomiast naszą specjalizacją są konserwacyjne przeglądy podnośników samochodowych. 

pracownik zakładu podczas diagnostyki konserwacyjnej

Co sprawia, że jesteśmy liderem branży w regionie? 

  • niezawodna obsługa klienta; 
  • doświadczeni inżynierowie; 
  • dbałość o każdy szczegół; 
  • najwyższej jakości sprzęty oraz materiały. 

Stuprocentowa sprawność i zdawalność testu jakości maszyn zakładu pracy klienta jest dla nas priorytetem. Od wielu lat sumiennie usuwamy wszelkie awarie wózków jezdniowych i urządzeń dźwigowych, a także zapobiegamy powstawaniu potencjalnie nowych usterek. Nasz zespół dokłada wszelkich starań, by Państwa personel mógł bez jakichkolwiek zakłóceń wykonywać rutynowe obowiązki.  

Co oferujemy?

Jesteśmy w stanie zagwarantować zleceniodawcom kompleksową obsługę w zakresie dostępnych na rynku działań naprawczych, jak również utrzymaniowych: począwszy od rejestracji w UDT, poprzez diagnostykę oraz badania techniczne, skończywszy na usuwaniu awarii i ewentualnych modernizacjach czy przebudowach.

Nasza oferta obejmuje: 

  • okresową obsługę serwisową, diagnostykę przeglądową oraz naprawę maszyn (np. podnośników samochodowych, montażownic, analizatorów spalin, wyważarek i pozostałych urządzeń wyposażenia stacji kontroli pojazdów oraz stacji obsługi); 
     
  • obsługę urządzeń diagnostycznych (np. opóźnieniomierzy, urządzeń do kontroli świateł czy linii diagnostycznych); 
  • okresową obsługę podnośników nożycowych i koszowych oraz pozostałych urządzeń, które stanowią integralną część wyposażenia warsztatu; 
     
  • diagnostykę urządzeń, które wyposażają stacje kontroli pojazdów (przede wszystkim przyrządów do pomiaru hałasu, analizatorów spalin oraz przyrządów do pomiaru i regulacji ciśnienia); 
     
  • wsparcie przy rejestracji dźwigników oraz badaniach okresowych prowadzonych przez Urząd Dozoru Technicznego. 
maszyna podczas naprawy stacjonarnej

Jesteśmy uprawnieni przez UDT do kompleksowej naprawy i konserwacji: 

  • wciągników i wciągarek; 
  • wózków jezdniowych; 
  • dźwigów i dźwigników; 
  • podestów ruchomych; 
  • żurawi (samojezdnych, stacjonarnych, stałych, szynowych, przenośnych i przewoźnych); 
  • suwnic; 
  • podnośników (samochodowych, koszowych i nożycowych).  

Naprawa dźwigów – przebieg 

W chwili otrzymania zgłoszenia dotyczącego usterki lub awarii urządzenia wyznaczamy możliwie najkrótszy termin oględzin w miejscu eksploatacji dźwiga. W ustalonym dniu nasz pracownik dokonuje kontroli stanu technicznego maszyny. Często zdarza się, że już podczas pierwszej wizyty, konkretyzuje on szacunkowe koszty naprawy dźwigu, proponowane rozwiązania oraz przewidywany czas realizacji serwisu. Szczegóły przebiegu naprawy są uzależnione w głównej mierze od dostępności wymaganych części oraz rodzaju zaistniałej usterki. W przypadku trudno dostępnych komponentów nasza firma jest w stanie zaproponować wykonanie ich w naszym zakładzie od podstaw. 

Konserwacja dźwigów – przebieg  

Regularne prace konserwacyjne i przeglądy techniczne stanowią wynikający z przepisów prawa obowiązek, ale są również najlepszym sposobem zapobiegania awariom. Taka diagnostyka wykonywana może być jedynie przez wykwalifikowany personel, mający uprawnienia wydane przez UDT. Do codziennych zadań serwisanta należy m.in. sprawne przeprowadzenie prac w możliwie jak najwyższej dbałości o bezpieczeństwo pracowników klienta, jak też i własne. Jeżeli zależy Państwu na szybkiej, a zarazem kompleksowej obsłudze – serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. 

Jak zarejestrować dźwignik samochodowy w UDT?  

Aby zarejestrować dźwignik w rejonowym oddziale UDT, należy złożyć w placówce wniosek przygotowany w oparciu o wymagania ustawowe w dwóch egzemplarzach. Właściciele warsztatów powinni mieć świadomość, iż stare dźwigniki, nie spełniające wymagań bezpieczeństwa nie mogą być użytkowane. W przeciwnym razie muszą ponieść odpowiedzialność prawną w razie wypadku. 

konserwatorzy w hali magazynowej

Według Dyrektywy Maszynowej dźwigniki wprowadzane na unijny rynek po raz pierwszy powinny posiadać: 

  • deklarację zgodności WE; 
  • oznakowanie CE. 

Co powinno być uwzględnione w deklaracji? 

  • zgodność wyrobu z dyrektywą; 
  • nazwa jednostki notyfikowanej, potwierdzającej wspomnianą zgodność; 
  • numer świadectwa badanego typu (w wypadku, kiedy zostało to ustalone przez producenta z jednostką notyfikującą). 

W trosce o Państwa potrzeby, z chęcią oferujemy naszą pomoc podczas wszelkich formalności – sprawowania nadzoru technicznego nad urządzeniami zleceniodawców, a także w przygotowaniu ich do odbioru oraz rejestracji w Urzędzie Dozoru Technicznego. Bez problemu opracujemy również dokumentację techniczną dźwigników. 

Zapraszamy do współpracy, jesteśmy do Państwa dyspozycji! 

Pytania i odpowiedzi

Jaka jest specjalizacja Państwa firmy?

Zapewniamy asystę konserwatorów w momencie badań okresowych i rejestracyjnych UDT, natomiast naszą specjalizacją są konserwacyjne przeglądy podnośników samochodowych.

Jak zarejestrować dźwignik samochodowy w UDT?

W celu rejestracji urządzenia technicznego należy złożyć do oddziału UDT wniosek o zmianę danych dźwigu podlegającego dozorowi technicznemu lub przeprowadzenie badania eksploatującego. Do wniosku w języku polskim powinniśmy dołączyć dwa komplety dokumentacji maszyny dla każdego ze zgłaszanych urządzeń. Nasza firma kompleksowo pomaga przygotować klientom taką dokumentację. 

Na skróty:

  • Diagnostyka i naprawa ładowarek teleskopowych
  • Kompleksowa naprawa wciągników i wciągarek
  • Serwis żurawi przeładunkowych HDS
  • Suwnice – naprawa i konserwacja
  • Serwis i naprawa wózków widłowych