Organizujemy specjalistyczne kursy, dzięki którym możliwe jest zdobycie uprawnień na konserwatora sprzętu gaśniczego. Regularne przeglądy i konserwacja gaśnic mają ogromne znaczenie dla zachowania ogólnego bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak też osób postronnych. Dopiero wiedząc, że nasza gaśnica ma wykonany przegląd, możemy wnioskować, iż działa ona prawidłowo. Należy zatem pamiętać, że przegląd powinien być wykonywany co najmniej raz w roku. Każda gaśnica musi być oddana do przeglądu czy konwersacji. Warto tego pilnować, a jednocześnie znać miejsce lub osobę, która oferuje konserwację tego urządzenia. Jeśli myślisz o tym, aby zostać osobą odpowiedzialną za konserwację gaśnic – nasz kurs jest dla Ciebie. Zapisując się na szkolenie, dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o tym specjalistycznym sprzęcie.  

kolaż sprzętów gaśniczych i znaków pożarowych

Kilka słów o przepisach 

 • Gaśnice znajdują się niemal w każdym budynku. Koniecznie muszą one posiadać na etykiecie datę produkcji. Jest to usankcjonowane w przepisach, których trzeba przestrzegać. Jeśli gaśnica tego nie posiada, wtedy właśnie udajemy się do konserwatora tego rodzaju sprzętu, który wykona przegląd. Jeśli chcesz zostać konserwatorem gaśnic, musisz znać przepisy, które regulują liczbę gaśnic, 
 • masę gaśnic, 
 • certyfikat zgodności wystawiony prze Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej. 

Warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Z 2010 r. Nr 109 poz. 719).   
Dokument ten odpowiada za wszelkie zasady, które należy znać i przestrzegać. 

Komu dedykujemy kurs? 

Zapraszamy na kurs każdego, kto chciałby poszerzyć swoje kwalifikację i wiedzę w zakresie konserwacji gaśnic. Szkolenie to idealny sposób, by zdobyć nowe umiejętności, które wykorzystasz w nowym zawodzie i nie tylko. Szczególnie zapraszamy tych, którzy chcą zawodowo zajmować się konserwacją sprzętu gaśniczego. Zachęcamy też osoby, które chciałyby odświeżyć swoją wiedzę lub chcące się przebranżowić i znaleźć nową pracę. 

Jakie wymogi muszę spełnić, aby zapisać się na kurs? 

konserwator sprzętu gaśniczego

Jeśli chcesz zapisać się na kurs, to wystarczy abyś miał: 

 • ukończone 18 lat, 
 • wykształcenie podstawowe i wyżej, 
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. 

Czego nauczysz się podczas kursu? 

Każdy profesjonalny konserwator gaśnic powinien posiadać szeroką wiedzę na ich temat.  Podczas trwania zajęć, zostaną poruszone następujące zagadnienia tematyczne: 

 • budowa gaśnic, 
 • rodzaje gaśnic, 
 • grupy pożarów, 
 • oznakowania sprzętu gaśniczego, 
 • wszystko na temat przeglądu, konserwacji i naprawy, 
 • wiedza na temat badań UDT, 
 • zasady BHP, 
 • przepisy i normy. 

Jak wygląda egzamin? 

 Większość egzaminów podzielona jest na część teoretyczną i pisemną. Najpierw będziesz musiał zdać część teoretyczną, która odbywa się w formie testu pisemnego, następnie przejdziesz do części praktycznej egzaminu. Oba części odbywają się pod nadzorem specjalnie wyznaczonej komisji. Na naszej specjalnej platformie znajdziesz dodatkowo materiały, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu. 

Jak uczymy? 

Koncentrujemy się na tym, aby nasze kursy dostarczały wiedzy w przystępny i aktywizujący sposób. Wierzymy, że zaangażowany kursant poradzi sobie nie tylko na egzaminie, ale także w pracy. Nasi wykwalifikowani prowadzący zadbają o to, aby kursy były przeprowadzane na jak najwyższym poziomie edukacji i nie były monotonne.  

Co zyskam po kursie? 

Dzięki naszemu szkoleniu otrzymasz profesjonalną wiedzę, która – jak wierzymy – zostanie z Tobą na długo. Możesz zyskać także uprawnienia, które pozwolą Ci na prowadzenie przeglądów i konserwacji. Z opinii zwrotnej naszych kursantów wiemy, że nasze kursy to dobry wybór i właściwa decyzja. 

obraz z napisem kurs

Jak długo trwa kurs? 

Długość kursu zależy przede wszystkim od poziomu Twoich dotychczasowych umiejętności. Otwieramy grupy zarówno dla osób początkujących, ale także dla tych, którzy chcą tylko odświeżyć swoją wiedzę. Pierwszy model grupowy trwa dłużej ze względu na to, że pragniemy dobrze wyszkolić naszych kursantów.  
Doskonale wiemy, że uczymy różne osoby, czasami pracujące w godzinach porannych, a niekiedy wieczornych, dlatego też nasze kursy są elastyczne i dostosowane do potrzeb naszych klientów. Jeśli skonsultujesz z nami swoje możliwości czasowe, znajdziemy dla Ciebie odpowiedni termin. 

Cena 

Nie mamy stałego cennika. Wynika to z faktu, że nasze ceny są zależne m.in. od ilości osób w grupie. Im więcej osób, tym cena jest mniejsza. W celu zapoznania się z kosztem kursu, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. 

Nazwa szkolenia: Kurs na konserwację podręcznego sprzętu gaśniczego. 
Wymogi: ukończone 18 lat, 
wykształcenie podstawowe i wyżej, 
brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu. 
Cennik: Zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzin strony internetowej. 

Na skróty:

 • Kurs na montera rusztowań Scaffolds EU
 • BHP i PPOŻ
 • Szkolenie przeciwpożarowe dla pracowników
 • Szkolenie BHP dla osób wykonujących prace niebezpieczne
 • Pierwsza pomoc przedmedyczna w miejscu pracy