Zapisz się na specjalistyczny kurs i zostań konserwatorem sprzętu gaśniczego! Regularne przeglądy i konserwacja gaśnic mają znaczenie dla bezpieczeństwa. Gaśnica, która ma wykonany przegląd, może działać prawidłowo. Pamiętaj, że przegląd powinien być wykonywany co najmniej raz w roku! Każda gaśnica musi być oddana do przeglądu czy konwersacji. Warto tego pilnować i warto także znać miejsce lub osobę, która oferuje konserwację tego urządzenia. Jeśli myślisz o tym, aby zostać osobą odpowiedzialną za konserwację gaśnic – nasz kurs jest dla Ciebie. Zapisując się na szkolenie dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o gaśnicach.

kolaż sprzętów gaśniczych i znaków pożarowych

Gaśnice koniecznie muszą posiadać na etykiecie datę produkcji. Jest to usankcjonowane w przepisach, których trzeba przestrzegać! Jeśli gaśnica tego nie posiada, wtedy właśnie udajemy się do konserwatora tego rodzaju sprzętu Konserwator wykona przegląd.

Kilka słów o przepisach:

Jeśli chcesz zostać konserwatorem, musisz znać przepisy! Gaśnice znajdują się niemal w każdym budynku. Przepisy regulują:

 • liczbę gaśnic
 • masę gaśnic
 • certyfikat zgodności wystawiony prze Centrum Naukowo Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej

Warto zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Z 2010 r. Nr 109 poz 719).  To właśnie ten dokument odpowiada za wszelkie zasady, które należy znać!

Komu dedykujemy kurs?

Zapraszamy na kurs każdego, kto chciałby poszerzyć swoje kwalifikację i wiedzę. Szkolenie to idealny sposób, by zdobyć nowe umiejętności, które wykorzystasz w nowej pracy i nie tylko. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą zawodowo zajmować się konserwacją sprzętu gaśniczego. Zachęcamy też osoby, które chciałyby odświeżyć swoją wiedzę lub takie, które pragną się przebranżowić i znaleźć nową pracę.

Jakie wymogi muszę spełnić, aby zapisać się na kurs?

konserwator sprzętu gaśniczego To absurdalnie proste! Jeśli chcesz zapisać się na kurs, to wystarczy abyś miał:

 • Ukończone 18 lat
 • Wykształcenie podstawowe i wyżej
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu

Jak widać spełnienie wymogów wcale nie jest trudne, właściwie większość osób z marszu może zapisać się na kurs, jeśli tylko chcą, po drodze muszą tylko wstąpić do lekarza medycyny pracy.

Czego nauczysz się podczas kursu?

Każdy profesjonalny konserwator gaśnic powinien wiedzieć o nich wszystko. Czego więc się dowiesz na naszym kursie? Podczas trwania zajęć, zostaną poruszone następujące zagadnienia tematyczne:

 • Budowa gaśnic
 • Rodzaje gaśnic
 • Grupy pożarów
 • Oznakowania sprzętu gaśniczego
 • Wszystko na temat przeglądu, konserwacji i naprawy
 • Wiedza na temat badań UDT
 • Zasady BHP
 • Przepisy i normy

 Jak wygląda egzamin?

Zastanawiasz się jak wygląda egzamin? Już wyjaśniamy!

Większość egzaminów podzielona jest na część teoretyczną i pisemną. Najpierw będziesz musiał zdać część teoretyczną, które jest w formie testu pisemnego pod nadzorem komisji.Następnie przejdziesz do części praktycznej egzaminu – odbywa się ona również pod nadzorem komisji. W tej części egzaminatorzy Dozoru Technicznego sprawdzają Twoje umiejętności i to czy znasz zasady BHP.

Dodatkowo na naszej specjalnej platformie, znajdziesz materiały, które pomogą Ci przygotować się do egzaminu.

Jak uczymy?

Koncentrujemy się na tym, aby nasze kursy dostarczały wiedzy w przystępny i aktywizujący sposób. Wierzymy, że zaangażowany kursant poradzi sobie nie tylko na egzaminie, ale także w pracy. Nasi wykwalifikowani prowadzący zadbają o to, aby kursy były na jak najwyższym poziomie edukacji i nie wiały nudą! Przekonaj się już teraz, jakie nowoczesne metody wykorzystujemy. Zadzwoń i zapisz się na kurs.

Co zyskam po kursie?

Dzięki naszemu szkoleniu zyskasz profesjonalną wiedzę, która – jak wierzymy – zostanie z Tobą na długo. Możesz zyskać także uprawnienia, które pozwolą Ci na prowadzenie przeglądów i konserwacji. Wiemy, że nasze kursy to dobry wybór i właściwa decyzja.

Obraz z napisem kurs

Jak długo trwa kurs?

Długość kursu zależy od Twoich umiejętności i tego, czy jesteś osobą początkującą. Otwieramy grupy dla osób początkujących, a także dla tych, którzy chcą tylko odświeżyć swoją wiedzę. Ta pierwsza grupa trwa oczywiście dłużej, ze względu na to, że pragniemy dobrze wyszkolić naszych kursantów. Doskonale wiemy, że uczymy różne osoby, czasami pracujące w godzinach porannych, dlatego nasze kursy są elastyczne i dostosowane do potrzeb naszych klientów. Mamy zajęcia poranne, popołudniowo-wieczorowe oraz weekendowe. Jeśli skonsultujesz swoje możliwości czasowe z nami, znajdziemy dla Ciebie odpowiedni termin.

Cena:

Nie mamy stałego cennika. A to dlatego, że nasze ceny są zależne od ilości osób w grupie. Im więcej osób, tym cena jest mniejsza.

Zapraszamy do kontaktu!

Nazwa szkolenia:Kurs na konserwację podręcznego sprzętu gaśniczego.
Wymogi:
 • Ukończone 18 lat
 • Wykształcenie podstawowe i wyżej
 • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania zawodu
Cennik:Zapraszamy do kontaktu z nami i odwiedzin strony internetowej ośrodka ERGON.