W ofercie naszego Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON znajduje się profesjonalny podstawowy kurs ADR. Jest to kurs pomagający uzyskać jego uczestnikom uprawnienia ADR niezbędne do przewozu drogowego towarów niebezpiecznych wszystkich klas na terenie Polski oraz innych krajów. Kurs podstawowy kończy się egzaminem, który składa się z 30 testowych pytań. Do pozytywnego zaliczenia egzaminu należy odpowiedzieć poprawnie co najmniej na 20 pytań.

Kurs podstawowy jest skierowany do kierowców zawodowych, którzy pragną zdobyć uprawnienia ADR, oraz do tych kierowców, których uprawnienia nie są aktualne. Prowadzimy także kursy przeznaczone dla kierowców chcących przedłużyć ważność swoich uprawnień o następne 5 lat.

Kurs ADR ma za cel przygotowanie uczestników kompleksowo i wszechstronnie do realizacji usług transportu towarów niebezpiecznych na obszarze Polski i zagranicy. Kurs ten bazuje na przepisach międzynarodowej konwencji przewozu drogowego towarów i ładunków niebezpiecznych. Tematyka kursu obejmuje między innymi takie zagadnienia jak: ogólne wymagania związane z przewozem towarów niebezpiecznych, typy występujących zagrożeń, obowiązki kierowcy oraz niezbędne środki zapobiegawcze i środki bezpieczeństwa, czynności do wykonania po wypadku, środki ostrożności przy załadunku i rozładunku towarów, oznaczanie opakowań, zakazy wspólnego ładowania towarów.

Wymagania na kurs ADR podstawowy:

  • ukończone 21 lat
  • spełnienie wymogów Ustawy o ruchu drogowym oraz Ustawy o transporcie drogowym

Każdy kurs ADR prowadzony w naszym ośrodku bazuje na aktualnych przepisach prawnych i jest prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów i wykładowców z wieloletnim doświadczeniem. Naszym kursantom zapewniamy także dostęp do niezbędnych materiałów szkoleniowych oraz testów. Dzięki nam zdanie egzaminu na kierowcę ADR jest jeszcze łatwiejsze – dbamy o zadowolenie naszych klientów, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby uzyskanie uprawnień nie było problemem.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty kursów podstawowych! Działamy na terenie całego kraju, organizowaliśmy szkolenia m.in. w miastach:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Lublin
  • Bydgoszcz