Oferta 

Rzetelna ocena stanu technicznego i usługi związane z regeneracją oraz remontem. Urządzenia przygotowujemy kompleksowo do dalszej eksploatacji w oparciu o obowiązujące przepisy UDT.  

Zakres naszych usług obejmuje m.in.: 

  • sprawdzenie działania wszystkich mechanizmów; 
  • ocenę i pomiary zużycia elementów nośnych (hak, łańcuch itp.) podczas eksploatacji; 
  • przeprowadzenie badań obciążeniowych; 
  • demontaż i weryfikację elementów składowych; 
  • likwidację luzów; 
  • odnowę powłoki malarskiej; 
  • nowe oznakowanie techniczne; 
  • dokumentację wymaganą przepisami. 

Kto powinien naprawiać sprzęt? 

Przenoszenie ładunku w firmie transportowej

Od właściwej naprawy maszyn może zależeć życie i zdrowie pracowników. Dlatego ważne jest wybranie profesjonalnego serwisu. Najlepiej jest wybrać firmy będące długo na rynku i cieszące się dużym zaufaniem klientów oraz dobrymi opiniami. Zatem odpowiedni wybór musi być dobrze przemyślany. Serwis w ERGON to godni zaufania specjaliści mający bogate i wieloletnie doświadczenie w branży. W naszym serwisie występuje podział na dwie generalne kategorie prac serwisowych: planowane i awaryjne. 

Odpowiedź na awarie – prace nieplanowane 

Konserwacje maszyn dźwignicowych powinny prowadzić do systematycznego zmniejszania się ilości usterek i awarii, szczególnie w starszych urządzeniach. Natomiast nowe wciągniki należy utrzymać w ruchu i przedłużać żywotność części. Tym sposobem minimalizujemy ryzyko wystąpienia defektu. Właściwa konserwacja zapewnia przedłużone działanie i pewniejszą ciągłość robót w ruchu.  

Na wystąpienie awarii mają wpływ inne czynniki niż stan techniczny sprzętu, a są to: sposób obsługi (operatora), jakość instalacji współistniejących, specyficzne warunki pracy, a także wiek urządzenia i podzespołów. Prowadzimy serwis na podstawie umów stałych lub indywidualnych, odpowiadając na zgłoszenia problemów. 

wciągnik podczas serwisu

Prace planowane 

Serwisanci na bieżąco monitorują stan podzespołów, dzięki czemu mogą odpowiednio wcześnie zasygnalizować zbliżającą się potrzebę wymiany danego elementu. W starszym sprzęcie może zajść okoliczność zmiany ich budowy z powodu zmniejszenia ilości dostępnych części zamiennych lub braku współpracy z nowymi technologiami ze względu np. na bezpieczeństwo.  

Nasza firma przeprowadza modernizacje maszyn, takie jak: montaż falowników, sterowań radiowych, zmiany napędów, wymiana zasilania i inne. Mamy przemyślany i zaplanowany charakter działań. Innym rodzajem planowanych prac serwisu są przeglądy wstępne, specjalne, ekspertyzy czy sprawdzenie stanu technicznego. 

Jak wygląda proces naprawy? 

  • Kontaktujemy się ze zgłaszającym. Technik ocenia sytuację, uzupełnia niezbędne informacje, bada zapotrzebowanie na części zamienne lub roboty serwisowe.  
  • Po fachowym doradztwie klient indywidualny otrzymuje cennik usług, uzgadniamy warunki handlowe i potwierdzamy elektronicznie. 
  • Gdy wypełnimy potrzebne informacje uzgadniamy termin przyjazdu serwisantów. Dla umów jest on zwykle błyskawiczny, zgodny z zapisami umowy. 
  • Na zakończenie prac serwisowych wystawiamy protokół, który zawiera głównie: stwierdzone usterki, zakres wykonanych robót, ilość obsługujących serwisantów, czas pracy i zalecenia. 
  • Gdyby usunięcie awarii nie było możliwe na pierwszym spotkaniu, ustalamy dalszy ciąg zdarzeń. 
Całościowy przegląd techniczny sprzętu

Specyfika wciągników

Wciągnik to inaczej dźwignica, przy użyciu której można podnieść pionowo ładunek. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą specjalnej liny lub łańcucha, które są połączone hakiem. Wciągnik pozwala zaczepiać i transportować ładunek, jest więc elementem chwytnym, najczęściej, przesuwanym po bezczynnym torze, ale może pracować w jednym położeniu (wersja stacjonarna). Konstrukcję nośna stanowi jednocześnie obudowa wciągnika. Na rynku nie występuje jeden rodzaj wciągników. Można znaleźć wiele typów tych urządzeń.  

Podstawowy podział

Typ napędu: ręcznyelektryczny, pneumatyczny
Zespół napędowy: przekładnie: ślimakowe, planetarne i wielokrążkasilnik, przekładnie

Wszystko to jest potrzebne, aby zmniejszyć siłę do podniesienia ładunku. Innym podziałem wciągników jest na podstawie użytego cięgna – lina lub łańcuch. 

Specyfika wciągarek

Wciągarka ma większe możliwości do różnych rodzajów prac związanych z transportem bliskim i szersze zastosowanie. Używa się jej obok wciągników. Pozwala podnieść ładunek nie tylko pionowo w górę, ale i na bok. Oprócz tego można ją wykorzystać do naciągania liny lub drutu. Niektóre modele mają skomplikowaną budowę i zaawansowane technologicznie urządzenia. Takie dźwigi mogą być różnie zasilane np. napędem hydraulicznym, elektrycznym, a czasem zewnętrznie. Bardzo rozwinięte modele wyposażone są w kabestany. Za to najprostsze wciągarki składają się głównie z liny, naciąganej korbką i bębna. Tego typu sprzęt stosuje się do najmniej wymagających robót. Wciągarka ma oddzielną konstrukcję nośną w formie ramy, która może być przejezdna, przesuwna lub stała. 

Zastosowanie wciągników i wciągarek  

wciągarka podczas naprawy

Podstawowym zastosowaniem tych urządzeń jest transport ładunku w górę i w dół. Wykorzystuje się je w różnego rodzaju obiektach: magazynach i halach produkcyjnych, ale też na liniach montażowych. Przenoszą ładunki o dużej masie. Dobrze sprawdzają się w miejscach, gdzie zachodzi konieczność załadunku, rozładunku i przeładunku ponadgabarytowych towarów. Branże, w których eksploatowane są te maszyny to: transport, przemysł i budownictwo. Dzięki tym urządzeniom praca w zakładach przemysłowych staje się efektywna. Oprócz przenoszenia ciężkich ładunków jednocześnie, te maszyny robią to w krótkim czasie i bez konieczności użycia ludzkiej siły. Warto mieć na uwadze, że rodzaj sprzętu zawsze dobiera się w oparciu o gabaryty i wagę ładunku oraz miejsce, w którym ma być zamontowane. Kluczową kwestię odgrywa tutaj sposób zasilania oraz maksymalne obciążenie. 

Dbamy o jakość usług 

Rozumiemy potrzeby naszych klientów, dlatego stawiamy na jakość komunikacji. Wiemy, jak ważna jest szybkość działania i udzielenie jasnych informacji o losach sprzętu, gdyż każdy przestój generuje straty. Nasi pracownicy są wykwalifikowani i gotowi pomagać we wszystkich problemach. 

Na skróty:

  • Naprawa
  • Diagnostyka i naprawa ładowarek teleskopowych
  • Kompleksowa naprawa maszyn dźwigowych UDT
  • Serwis żurawi przeładunkowych HDS
  • Suwnice – naprawa i konserwacja