pracownik na rusztowaniu

Uczymy dostępu budowlanego

Dla każdego, kto chce podjąć pracę na rusztowaniach lub innych konstrukcjach wykorzystywanych do prac na wysokości, Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON organizuje szkolenie z dostępu budowlanego. Z nami możesz mieć pewność, że nauczysz się wszystkich niezbędnych rzeczy zarówno w teorii, jak i w praktyce. Prace alpinistyczne wymagają zwiększonych środków bezpieczeństwa, dlatego tak bardzo potrzebny jest kurs w tym zakresie. 

Cechy naszej placówki szkoleniowej  

Zaufało nam wiele firm specjalizujących się w użytkowaniu sprzętu wymagającego uprawnień. Nasi instruktorzy to osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży, znające się na rzeczy. Zajęcia są prowadzone w sposób angażujący kursantów. To także sprawia, że uczestnicy szkolenia lepiej zapamiętują kwestie teoretyczne i potrafią je zastosować w praktyce. Korzystamy z materiałów, które udostępniamy naszym kursantom, aby mogli się z nimi zapoznać w domu. W naszych salach szkoleniowych oraz przy ćwiczeniach praktycznych obsługujemy nowoczesny sprzęt. To wszystko przekłada się na sukces naszych słuchaczy na egzaminie. 

Do kogo kierowany jest kurs? 

Uprawnienia alpinistyczne na dostęp budowlany będą konieczne dla pracowników, którzy poruszają się po drabinach, podestach, podnośnikach czy rusztowaniach. Kurs będzie także przydatny dla osób pracujących na kratownicach i masztach. Takie osoby zwykle zajmują się branżą budowlaną i dekarską, ale nie tylko. Jeśli pracujesz lub dopiero zamierzasz zacząć pracę w branżach takich jak: fotowoltaika, telekomunikacja, elektroenergetyka albo montujesz instalacje sieci komórkowej, tematyka naszego szkolenia będzie dla Ciebie przydatna. 

Jak rozpocząć kurs? 

Aby przystąpić do szkolenia, należy spełnić kilka wymagań. Najważniejszym jest brak przeciwwskazań zdrowotnych, które mogłyby wykluczać potencjalnego kursanta z prac na wysokości. Uczestnik musi mieć również ukończone osiemnaście lat i mieć wykształcenie przynajmniej podstawowe.  

Jak wygląda szkolenie 

Na naszych zajęciach zajmujemy się zarówno zagadnieniami teoretycznymi, jak i praktycznymi. Dzięki temu kursanci poznają wszystkie tematy w pełnym ich zakresie. Tematyka obejmuje m.in. zapoznanie się z normami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy. Omawiamy również kwestie dotyczące dobierania sprzętu i jego kontrolowania, a także charakterystyki prac. Oprócz tego, uczestnicy dowiadują się, czym jest współczynnik odpadnięcia, jakie są środki ochrony indywidualnej, a także jak przetransportować materiały i narzędzia. Ważną kwestią jest asekuracja oraz poznanie technik służących ratowaniu. Jednym z tematów podejmowanych na zajęciach jest też nauka o zapobieganiu upadkom z wysokości. Zakres zagadnień można dostosować do swoich potrzeb w przypadku szkolenia zamkniętego, dla zakładów pracy. 

osoba w szelkach asekuracyjnych

Terminy kursów 

Harmonogram poszczególnych szkoleń, jakie prowadzimy, dostępny jest na naszej stronie internetowej. Zaznaczamy, że lokalizacja jest znaczącym elementem przy doborze terminu, ponieważ w naszych oddziałach prowadzimy takie kursy w różnych dniach. Jeśli chcesz zorganizować szkolenie na terenie swojego zakładu pracy, jest to możliwe – wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub mailowo, a my przedstawimy pasujące daty.  

Ile kosztuje kurs? 

Gwarantujemy, że cena szkolenia alpinistycznego w Ośrodku ERGON jest konkurencyjna. Mamy dla Państwa korzystne rabaty i umożliwiamy negocjacje. Ze względu na różną liczbę uczestników oraz możliwość dostosowania programu nauczania, koszt kursu ustalamy indywidualnie z każdym zleceniodawcą. Złóż nam swoje zapytanie ofertowe poprzez adres e–mail lub zadzwoń w celu ustalenia szczegółów. Odpowiedzi udzielamy  najszybciej jak to tylko możliwe. Po nakreśleniu konkretnych wytycznych postaramy się przedstawić wstępną wycenę. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – założenia kursu 

W pracy na wysokości konieczne jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Należy pamiętać, że każde, nawet drobne przeoczenie, może doprowadzić do tragedii. Upadek z dużej wysokości może skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Jest też wiele przypadków śmiertelnych, dlatego ryzyko na stanowisku pracy absolutnie nie jest wskazane. Pracodawca powinien zadbać o bezpieczeństwo swoich podwładnych i zapewnić im odpowiednie do tego środki. Oprócz ubrań roboczych należy przeszkolić pracowników i to właśnie umożliwia nasz ośrodek. Z nami możesz mieć pewność, że w oparciu o bezpieczeństwo pracy zdasz egzamin i otrzymasz stosowne uprawnienia dopuszczające do pracy na wysokości. Zapraszamy na szkolenie alpinistyczne z dostępu budowlanego do Ośrodka Doskonalenia Kadr ERGON! Skontaktuj się z nami poprzez numer telefonu lub adres mailowy – są one podane na naszej stronie.   

profesjonalny kurs

Na skróty:

  • Techniki dostępu linowego – szkolenia
  • Szkolenia z dostępu budowlanego
  • Kurs na szelki budowlane
  • Szkolenie z ewakuacji osób z przestrzeni zamkniętych
  • Szkolenie z ewakuacji osób z przestrzeni zamkniętych