Szkolenia przeciwpożarowe – istotność  

W każdym miejscu pracy wymaga się, by pracownicy zostali przeszkoleni w kwestii, co należy zrobić w momencie wybuchu pożaru lub w przypadku innego niebezpieczeństwa. Mówi o tym nawet specjalny artykuł Kodeksu Pracy, a mianowicie art. 209, par. 1. pkt 2. nakazujący pracodawcy zorganizowanie swojemu personelowi sprzętu i akcesoriów do zwalczania pożaru, a także umożliwienie im ewentualnej ewakuacji. Ponadto wymagane jest ustalenie odpowiedniej grupy, która będzie tymi procedurami zarządzać. W związku z tym niezbędne jest wysłanie swoich pracowników na odpowiednie kursy, gdzie pod okiem profesjonalnych i doświadczonych prowadzących zdobędą niezbędną w razie zagrożenia wiedzę. W tym celu nasza firma Ośrodek Szkolenia Operatorów oferuje szeroką ofertę kursów z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. 

Ausbruch eines Feuers

Worin besteht eine solche Ausbildung? 

In unserem Zentrum bieten wir sowohl Erst- als auch Wiederholungsschulungen in Sachen Brandschutz an. Dank uns werden Sie auf höchstem Niveau ausgebildet, so wie wir es getan haben:  

 • professionelle Schulungseinrichtungen,  
 • umfangreiche Einrichtungen in Form von professionellen Übungs- und Präsentationsräumen,  
 • zuverlässige Geräte, die bei praktischen Aufgaben helfen, 
 • jahrelange Erfahrung in der Durchführung von Schulungen dieser und ähnlicher Art. 

Nasze kursy prowadzą doświadczeni eksperci, których celem jest rzetelne przekazanie posiadanej wiedzy. Pomagamy spełnić nie tylko wytyczne Kodeksu Pracy w zakresie prawnym, ale również oferujemy wiedzę, która będzie służyć przez lata, niezależnie od zmiany miejsca pracy, branży zawodowej czy wykonywanej profesji. Nasi specjaliści:  

 • die derzeitigen Maßnahmen zur Brandverhütung, 
 • Im Falle eines Brandausbruchs zeigen sie, welche Maßnahmen zu ergreifen sind, um die Gefahr zu neutralisieren und eine Evakuierung zu organisieren, 
 • w oparciu o swoje doświadczenie uczulą na szczególnie niebezpieczne sytuacje dnia codziennego oraz zagrożenia w miejscu pracy. 

Elemente der Ausbildung 

Szkolenia są podzielone na teorię i praktykę. Pierwsza część obejmuje: 

 • Darstellung der spezifischen Gefahren, die an einem bestimmten Arbeitsplatz auftreten können, 
 • die Auszubildenden mit den für das jeweilige Gebäude geltenden Brandschutzvorschriften vertraut zu machen, 
 • eine Erläuterung, wo genau sich das entsprechende Brandschutzzubehör befindet, 
 • die Bedeutung der verschiedenen Feuerzeichen zu erklären, 
 • Anweisungen für die Organisation des Evakuierungsverfahrens,  
 • die wichtigsten Grundsätze für die Durchführung der Ersten Hilfe. 

Der praktische Teil dieser Art von Ausbildung umfasst:  

 • die Teilnehmer mit der gesamten Infrastruktur des betreffenden Gebäudes vertraut machen, 
 • Führung der Auszubildenden durch die auf der Baustelle vorhandenen Fluchtwege, 
 • Erste-Hilfe-Übungen nach Brandverletzungen, 
 • Erlernen des Umgangs mit den verschiedenen im Gebäude vorhandenen Brandbekämpfungsmitteln. 
Ausbildungsgruppe

Nasi instruktorzy starają się, aby szkolenia były prowadzone w sposób ciekawy dla odbiorcy oraz starają się aktywizować uczestników. Stawiają przede wszystkim na praktykę. Program naszych zajęć zależy od Ciebie i tego, na jakich aspektach najbardziej Ci zależy. Dbamy o optymalizację efektów kształcenia, dlatego wykłady są często wzbogacone o prezentacje czy zadania. Na koniec kursu otrzymasz od nas certyfikat, świadczący o zdobytej przez Ciebie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.  

Langjährige Erfahrung 

Posiadamy wiele lat praktyki w prowadzeniu tego typu szkoleń. W ciągu naszej kilkunastoletniej obecności na rynku dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat potrzeb naszych klientów. Prowadzone przez nas szkolenia są regularnie aktualizowane, aby przekazywana na nich wiedza była zgodna z najnowszymi wymogami Kodeksu Pracy i innymi zapisami prawnymi. W swoim wyposażeniu mamy unowocześnione sale wykładowe zawierające profesjonalny sprzęt, który usprawnia proces przekazywania wiedzy. Organizujemy szkolenia w większości polskich miast, a na życzenie klienta, przeprowadzimy takie również w jego firmie lub innym wskazanym miejscu. 

Kosten der Ausbildung 

Nasz cennik zależy od liczby osób w grupie. Większe grupy mogą otrzymać od nas opłacalne rabaty, a całość ceny podlega u nas wszelkim negocjacjom. W naszej szerokiej ofercie posiadamy też różne inne przydatne szkolenia.  Zajmujemy się tym profesjonalnie od bardzo dawna i wiemy czego potrzebują nasi klienci oraz różnego rodzaju przedsiębiorcy. Znajdziesz u nas również kursy z zakresu BHP czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chcesz ustalić wysokość stawki i poznać nasz cennik wyślij do nas prywatną wiadomość lub zadzwoń.  

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania oraz omówimy szczegóły. 

Ausbruch eines Feuers