Szkolenia przeciwpożarowe – istotność  

W każdym miejscu pracy wymaga się, by pracownicy zostali przeszkoleni w kwestii, co należy zrobić w momencie wybuchu pożaru lub w przypadku innego niebezpieczeństwa. Mówi o tym nawet specjalny artykuł Kodeksu Pracy, a mianowicie art. 209, par. 1. pkt 2. nakazujący pracodawcy zorganizowanie swojemu personelowi sprzętu i akcesoriów do zwalczania pożaru, a także umożliwienie im ewentualnej ewakuacji. Ponadto wymagane jest ustalenie odpowiedniej grupy, która będzie tymi procedurami zarządzać. W związku z tym niezbędne jest wysłanie swoich pracowników na odpowiednie kursy, gdzie pod okiem profesjonalnych i doświadczonych prowadzących zdobędą niezbędną w razie zagrożenia wiedzę. W tym celu nasza firma Ośrodek Szkolenia Operatorów oferuje szeroką ofertę kursów z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. 

Déclenchement d'incendie

En quoi consiste cette formation ? 

Dans notre centre, nous proposons des formations initiales et périodiques à la sécurité incendie. Grâce à nous, vous serez formé au plus haut niveau, comme nous l'avons été :  

 • des installations de formation professionnelle,  
 • des installations complètes sous forme de salles de pratique professionnelle et de présentation,  
 • des équipements fiables qui facilitent les tâches pratiques, 
 • années d'expérience dans l'organisation de ce type de formation et de formations similaires. 

Nasze kursy prowadzą doświadczeni eksperci, których celem jest rzetelne przekazanie posiadanej wiedzy. Pomagamy spełnić nie tylko wytyczne Kodeksu Pracy w zakresie prawnym, ale również oferujemy wiedzę, która będzie służyć przez lata, niezależnie od zmiany miejsca pracy, branży zawodowej czy wykonywanej profesji. Nasi specjaliści:  

 • présenter les mesures de prévention des incendies, 
 • En cas de départ de feu, ils indiqueront les mesures à prendre pour neutraliser le danger et organiser l'évacuation, 
 • w oparciu o swoje doświadczenie uczulą na szczególnie niebezpieczne sytuacje dnia codziennego oraz zagrożenia w miejscu pracy. 

Éléments de formation 

Szkolenia są podzielone na teorię i praktykę. Pierwsza część obejmuje: 

 • présentant les dangers spécifiques qui peuvent survenir sur un lieu de travail particulier, 
 • de familiariser les stagiaires avec les consignes de sécurité incendie propres à chaque bâtiment, 
 • une explication de l'emplacement exact des accessoires d'incendie pertinents, 
 • expliquant la signification des différents signes du feu, 
 • des instructions pour l'organisation de la procédure d'évacuation,  
 • les principes les plus importants pour l'exécution des premiers secours. 

La partie pratique de ce type de formation comprend :  

 • familiariser les participants avec l'ensemble de l'infrastructure du bâtiment en question, 
 • guider les stagiaires à travers les voies d'évacuation situées sur le chantier, 
 • Exercices de premiers secours suite à des blessures par le feu, 
 • apprendre à utiliser les différents outils de lutte contre l'incendie disponibles dans le bâtiment. 
Groupe de formation

Nasi instruktorzy starają się, aby szkolenia były prowadzone w sposób ciekawy dla odbiorcy oraz starają się aktywizować uczestników. Stawiają przede wszystkim na praktykę. Program naszych zajęć zależy od Ciebie i tego, na jakich aspektach najbardziej Ci zależy. Dbamy o optymalizację efektów kształcenia, dlatego wykłady są często wzbogacone o prezentacje czy zadania. Na koniec kursu otrzymasz od nas certyfikat, świadczący o zdobytej przez Ciebie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.  

De nombreuses années d'expérience 

Posiadamy wiele lat praktyki w prowadzeniu tego typu szkoleń. W ciągu naszej kilkunastoletniej obecności na rynku dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat potrzeb naszych klientów. Prowadzone przez nas szkolenia są regularnie aktualizowane, aby przekazywana na nich wiedza była zgodna z najnowszymi wymogami Kodeksu Pracy i innymi zapisami prawnymi. W swoim wyposażeniu mamy unowocześnione sale wykładowe zawierające profesjonalny sprzęt, który usprawnia proces przekazywania wiedzy. Organizujemy szkolenia w większości polskich miast, a na życzenie klienta, przeprowadzimy takie również w jego firmie lub innym wskazanym miejscu. 

Coût de la formation 

Nasz cennik zależy od liczby osób w grupie. Większe grupy mogą otrzymać od nas opłacalne rabaty, a całość ceny podlega u nas wszelkim negocjacjom. W naszej szerokiej ofercie posiadamy też różne inne przydatne szkolenia.  Zajmujemy się tym profesjonalnie od bardzo dawna i wiemy czego potrzebują nasi klienci oraz różnego rodzaju przedsiębiorcy. Znajdziesz u nas również kursy z zakresu BHP czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chcesz ustalić wysokość stawki i poznać nasz cennik wyślij do nas prywatną wiadomość lub zadzwoń.  

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania oraz omówimy szczegóły. 

Déclenchement d'incendie