Szkolenia przeciwpożarowe – istotność  

W każdym miejscu pracy wymaga się, by pracownicy zostali przeszkoleni w kwestii, co należy zrobić w momencie wybuchu pożaru lub w przypadku innego niebezpieczeństwa. Mówi o tym nawet specjalny artykuł Kodeksu Pracy, a mianowicie art. 209, par. 1. pkt 2. nakazujący pracodawcy zorganizowanie swojemu personelowi sprzętu i akcesoriów do zwalczania pożaru, a także umożliwienie im ewentualnej ewakuacji. Ponadto wymagane jest ustalenie odpowiedniej grupy, która będzie tymi procedurami zarządzać. W związku z tym niezbędne jest wysłanie swoich pracowników na odpowiednie kursy, gdzie pod okiem profesjonalnych i doświadczonych prowadzących zdobędą niezbędną w razie zagrożenia wiedzę. W tym celu nasza firma Ośrodek Szkolenia Operatorów oferuje szeroką ofertę kursów z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. 

Fire outbreak

What does such training consist of? 

At our centre, we offer both initial and periodic fire safety training. Thanks to us, you will be trained at the highest level, as we have:  

 • professional training facilities,  
 • extensive facilities in the form of professional practice and presentation rooms,  
 • reliable equipment that helps with practical tasks, 
 • years of experience in providing this type and similar training. 

Nasze kursy prowadzą doświadczeni eksperci, których celem jest rzetelne przekazanie posiadanej wiedzy. Pomagamy spełnić nie tylko wytyczne Kodeksu Pracy w zakresie prawnym, ale również oferujemy wiedzę, która będzie służyć przez lata, niezależnie od zmiany miejsca pracy, branży zawodowej czy wykonywanej profesji. Nasi specjaliści:  

 • present fire prevention measures, 
 • In the event of a fire outbreak, they will show what actions need to be taken to neutralise the danger and organise an evacuation, 
 • w oparciu o swoje doświadczenie uczulą na szczególnie niebezpieczne sytuacje dnia codziennego oraz zagrożenia w miejscu pracy. 

Elements of training 

Szkolenia są podzielone na teorię i praktykę. Pierwsza część obejmuje: 

 • presenting the specific hazards that may occur in a particular workplace, 
 • to familiarise the trainees with the fire safety instructions specific to each building, 
 • an explanation of exactly where the relevant fire accessories are located, 
 • explaining the meaning of the various fire signs, 
 • instructions for organising the evacuation procedure,  
 • the most important principles for carrying out first aid. 

The practical part of this type of training includes:  

 • familiarise participants with the entire infrastructure of the building in question, 
 • guiding the trainees along the escape routes that are located on the building site, 
 • First aid exercises following fire injuries, 
 • learning how to use the various fire-fighting tools available in the building. 
Training group

Nasi instruktorzy starają się, aby szkolenia były prowadzone w sposób ciekawy dla odbiorcy oraz starają się aktywizować uczestników. Stawiają przede wszystkim na praktykę. Program naszych zajęć zależy od Ciebie i tego, na jakich aspektach najbardziej Ci zależy. Dbamy o optymalizację efektów kształcenia, dlatego wykłady są często wzbogacone o prezentacje czy zadania. Na koniec kursu otrzymasz od nas certyfikat, świadczący o zdobytej przez Ciebie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.  

Many years of experience 

Posiadamy wiele lat praktyki w prowadzeniu tego typu szkoleń. W ciągu naszej kilkunastoletniej obecności na rynku dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat potrzeb naszych klientów. Prowadzone przez nas szkolenia są regularnie aktualizowane, aby przekazywana na nich wiedza była zgodna z najnowszymi wymogami Kodeksu Pracy i innymi zapisami prawnymi. W swoim wyposażeniu mamy unowocześnione sale wykładowe zawierające profesjonalny sprzęt, który usprawnia proces przekazywania wiedzy. Organizujemy szkolenia w większości polskich miast, a na życzenie klienta, przeprowadzimy takie również w jego firmie lub innym wskazanym miejscu. 

Cost of training 

Nasz cennik zależy od liczby osób w grupie. Większe grupy mogą otrzymać od nas opłacalne rabaty, a całość ceny podlega u nas wszelkim negocjacjom. W naszej szerokiej ofercie posiadamy też różne inne przydatne szkolenia.  Zajmujemy się tym profesjonalnie od bardzo dawna i wiemy czego potrzebują nasi klienci oraz różnego rodzaju przedsiębiorcy. Znajdziesz u nas również kursy z zakresu BHP czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chcesz ustalić wysokość stawki i poznać nasz cennik wyślij do nas prywatną wiadomość lub zadzwoń.  

Z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania oraz omówimy szczegóły. 

Fire outbreak