Equipo de extinción de incendios


Centro para el Desarrollo de los Recursos Humanos ERGON zajmuje się organizowaniem kursów. W swojej ofercie posiadamy m.in. szkolenie z ochrony przeciwpożarowej (PPOŻ). Nasze zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie z zakresu prowadzenia szkoleń w tej dziedzinie. Podczas kursu nasi instruktorzy zaprezentują kursantom przede wszystkim profesjonalną profilaktykę przeciwpożarową, a także wskażą im w jaki sposób należy praktycznie podchodzić do działań powiązanych z bezpiecznym przeprowadzaniem ewakuacji oraz zwalczaniem pożarów. 

¿En qué consiste esta formación? 

W naszym ośrodku oferujemy szkolenia PPOŻ zarówno wstępne, jak i okresowe. Dzięki nam będą Państwo wyszkoleni na najwyższym poziomie, gdyż posiadamy: 

 • instalaciones de formación profesional, 
 • Amplias instalaciones en forma de salas de prácticas y presentaciones profesionales, 
 • equipos fiables que ayuden en las tareas prácticas, 
 • lata doświadczeń w prowadzeniu tego typu i podobnych szkoleń. 

Nasze kursy prowadzą doświadczeni eksperci, których największą ambicją jest rzetelne przekazanie posiadanej wiedzy. Pomagamy spełnić nie tylko wytyczne Kodeksu Pracy w zakresie prawnym, ale również oferujemy wiedzę, która będzie służyć kursantom przez lata, niezależnie od zmiany miejsca pracy, branży zawodowej czy wykonywanej profesji. Nasi specjaliści: 

 • presentar las medidas de prevención de incendios, 
 • pokażą, jakie działania trzeba podejmować w przypadku wybuchu pożaru, w celu zniwelowania zagrożenia oraz zorganizowania ewakuacji, 
 • w oparciu o swoje doświadczenie uczulą na szczególnie niebezpieczne sytuacje dnia codziennego oraz potencjalne zagrożenia w miejscu pracy. 

Elementos de formación 

Pragnąc bardziej szczegółowo nakreślić tematykę i plan kursów bezpieczeństwa przeciwpożarowego wspomnianych wcześniej, pragniemy podkreślić, że składają się one z praktyki, jak i teorii.

Część teoretyczna obejmuje m.in. takie zagadnienia jak: 

 • presentar los riesgos específicos que pueden darse en un lugar de trabajo concreto, 
 • familiarizar a los alumnos con las instrucciones de seguridad contra incendios específicas de cada edificio, 
 • una explicación de la ubicación exacta de los accesorios contra incendios pertinentes, 
 • explicando el significado de los distintos signos de fuego, 
 • instrucciones para organizar el procedimiento de evacuación, 
 • najważniejsze zasady przeprowadzania pierwszej pomocy. 

La parte práctica de este tipo de formación incluye: 

 • familiarizar a los participantes con toda la infraestructura del edificio en cuestión, 
 • przeprowadzenie kursantów po drogach ewakuacyjnych, jakie znajdują się na terenie budowli, 
 • ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w wyniku obrażeń odniesionych wskutek pożaru, 
 • naukę obsługi poszczególnych narzędzi przeciwpożarowych, jakie są dostępne w budynku. 

Nasze szkolenia nie są w żadnym stopniu monotonne, gdyż wyznaczeni przez nas prowadzący skupiają się na przekazywaniu wiedzy w sposób aktywizujący i ciekawy, kładąc przy tym nacisk przede wszystkim na praktyczną stronę nauki. Program naszych zajęć zależy od tego, na jakich aspektach najbardziej Państwu zależy. Warto zadbać zatem o optymalizację efektów kształcenia. Istotnym wzbogaceniem naszych szkoleń są różnego rodzaju prezentacje czy zadania praktyczne. Wystawimy uczestnikom również odpowiednie certyfikaty świadczące o zdobytej przez nich wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. 

Foco de incendio

Dlaczego szkolenie przeciwpożarowe jest tak istotne? 

W każdym miejscu pracy wymaga się, by pracownicy zostali przeszkoleni w zakresie bezpiecznego postępowania w momencie wybuchu pożaru lub wystąpienia innej sytuacji niebezpiecznej. Mówi o tym specjalny artykuł Kodeksu Pracy, a mianowicie art. 209, par. 1. pkt 2., nakazujący pracodawcy zorganizowanie swojemu personelowi niezbędnego sprzętu i akcesoriów do zwalczania pożaru, a także umożliwienie mu ewentualnej ewakuacji. Ponadto wymagane jest ustalenie odpowiedniej grupy, która będzie tymi procedurami zarządzać. Biorąc to wszystko pod uwagę, niezbędne jest wysłanie swoich pracowników na odpowiednie kursy, gdzie pod okiem profesjonalnych i doświadczonych prowadzących, zdobędą oni niezbędną w razie potencjalnego zagrożenia wiedzę. W tym celu nasza firma, Ośrodek Doskonalenia Kadr ERGON, oferuje szeroką ofertę szkoleń z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. 

Muchos años de experiencia 

Posiadamy wiele lat praktyki w prowadzeniu tego typu szkoleń. W ciągu naszej kilkunastoletniej obecności na rynku dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat potrzeb naszych klientów. Prowadzone przez nas szkolenia są nieustannie aktualizowane, by ich założenia były zgodne z najnowszymi wymogami Kodeksu Pracy i innych zapisów prawnych. W swoim wyposażeniu posiadamy unowocześnione sale wykładowe zawierające profesjonalny sprzęt, który usprawnia proces przekazywania wiedzy. Nasze szkolenia organizowane są m.in. w Warszawie, a także innych miastach na terenie Polski. Harmonogram, w jakim odbywają się szkolenia przeciwpożarowe wygląda następująco: 

Etapa de formación Parte teórica Parte práctica 
Elementos de formación zasady pierwszej pomocy, zagrożenia w miejscu pracy, zapoznanie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego, objaśnienie oznakowania przeciwpożarowego, instrukcja organizacji ewakuacji. zapoznanie się z infrastrukturą budynku, przejście drogami ewakuacyjnymi w budynku,
ćwiczenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
nauka obsługi sprzętu przeciwpożarowego. 

Nasze szkolenia przeprowadzamy zarówno w naszych placówkach, jak również w Państwa miejscowości w zależności od formy szkolenia (otwarta lub zamknięta, przeznaczona dla grup zorganizowanych). Jesteśmy w stanie dotrzeć z naszą grupą specjalistów w każdy rejon kraju. Od klienta zależy, czy będzie to budynek jego firmy, czy specjalnie wyznaczona placówka służąca do prowadzenia tego typu szkoleń. 

Grupo de formación

Koszt szkolenia 

Nasz cennik zależy od liczby osób w danej grupie szkoleniowej. To, co warto podkreślić to fakt, że większe grupy zorganizowane mogą otrzymać od nas opłacalne rabaty. W naszej szerokiej ofercie posiadamy też różne inne kursy, które mogą okazać się potrzebne właśnie Państwu. Znajdują się u nas również kursy z zakresu BHP czy szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Zajmujemy się branżą szkoleniową profesjonalnie od bardzo dawna i doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, czego potrzebują nasi klienci.  W celu poznania szczegółów na temat interesującej Państwa oferty, a także zapoznania się z aktualnym cennikiem, zapraszamy do kontaktu. Wszelkie dane kontaktowe dostępne są na naszej stronie w zakładce KONTAKT.