Курс з киснево-ацетиленового, плазмового та електрогазового різання

Firma z wieloletnim doświadczeniem w branży zaprasza na szkolenia z cięcia palnikami: acetylenowo–tlenowym, plazmowym oraz elektrycznym. Przekażemy Ci niezbędną wiedzę teoretyczną, którą następnie wykorzystasz w praktyce podczas nauki cięcia wybranym sposobem. Kurs przygotuje Cię do egzaminu, którego pozytywne zdanie gwarantuje otrzymanie uprawnień i możliwość pracy z użyciem wybranego palnika lub palników.
Види розрізів та їх специфіка
Wyróżniamy trzy rodzaje cięć, są to:

- cięcie acetylenowo–tlenowe – ten rodzaj cięcia znany jest jako cięcie gazowe lub cięcie tlenowe. To powszechnie stosowana metoda rozdzielania metali. Tę metodę najczęściej używa się do cięcia stali niestopowych oraz stali niskostopowych;
- cięcie plazmowe – znane jako technika cięcia metalu, której istotą jest jego topienie i wyrzucanie ze szczeliny cięcia. Cały proces odbywa się za pomocą specjalnego, plazmowego łuku elektrycznego, działającego pod wpływem dużej energii kinetycznej;
- cięcie elektryczne – ten rodzaj cięcia umożliwia uzyskanie lepszej jakości powierzchni cięcia oraz wzrostu wydajności pracy w stosunku do cięcia ręcznego, dzięki wykorzystywaniu tlenu do cięcia konstrukcyjnych stali węglowych i niskostopowych.
Cięcie acetylenowo–tlenowe | Плазмове різання | Електрорізання | |
Про що це? | Proces ten polega na rozgrzaniu materiału do temperatury zapłonu za pomocą płomienia, a następnie spaleniu i kolejnym wydmuchaniu płynnego metalu strumieniem tlenu pod ciśnieniem. Metoda pozwala na cięcie blach o grubości nawet do 30 cm. | Materiał poddawany obróbce topi się, a następnie zostaje wydmuchany ze szczeliny. Taki proces jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii cięcia z wykorzystaniem wysokich temperatur w jądrze łuku plazmowego, a także wysokiej prędkości strumienia. | Cięcie wykonuje się w dwóch kierunkach, prostopadle do podstawy lub pod kątem 0 – 45°. Mogą być one prowadzone ręcznie, bezpośrednio po ciętym materiale, po prowadnicy szynowej, według kątownika lub za pomocą cyrkla. Jednak zaleca się przesuwanie palnika do przodu. |
Застосування зрізів
- Cięcie acetylenowo–tlenowe – znajduje zastosowanie w sytuacjach, gdy potrzebne jest cięcie grubszych materiałów wykonanych ze zwykłej stali.
- Плазмове різання – najczęstszymi zastosowaniami cięcia plazmowego jest poddawanie obróbce materiałów przewodzących prąd, takich jak: aluminium, stal nierdzewna, stal czarna.
- Електрорізання – do głównych zastosowań cięcia elektrycznego należy wycinanie części maszyn i elementów konstrukcji w zakładach wytwarzających konstrukcje stalowe oraz w warsztatach rzemieślniczych.
Як отримати кваліфікацію різання факела?
Zgodnie z prawem, aby wykonywać pracę związaną z cięciem, należy najpierw postarać się o uprawnienia, które są wydawane przez akredytowany ośrodek szkoleniowy.
Хто міг пройти курс різання факела?
Nasz ośrodek ERGON zachęca do udziału w kursie wszystkich, którzy spełniają dwa niezbędne warunki:
- ukończony 18 rok życia,
- wykształcenie minimum podstawowe,
- dobry stan zdrowia potwierdzony zaświadczeniem lekarskim.
Nasz kurs pozwoli wszystkim uczestnikom odpowiednio przygotować się do podjęcia tego wymagającego stanowiska.

Чого ви навчитеся під час курсу?
Oprócz informacji z zakresu pierwszej pomocy, po kursie ERGON dowiesz się także wielu informacji z zakresu m.in.:
- ogólnych przepisów związanych z cięciem palnikami,
- informacji o dozorze technicznym,
- організація роботи на пальниках,
- najważniejszych wiadomości na temat techniki cieplnej,
- правила роботи та особливості окремих нормативних актів,
- правила охорони праці.
Хто ми?
Od wielu lat zajmujemy się świadczeniem kompleksowych usług szkoleniowych dla różnych grup zawodowych. W naszej ofercie znajdują się między innymi: szkolenia UDT, spawania, zgrzewania, lutowania, połączeń kołnierzowych, BHP, a także kursy dla specjalistów, monterów, operatorów, konserwatorów i wiele innych
