dźwig towarowy podczas pracy w magazynie

Specyfika dźwigów

Wszelkie dźwigi i platformy towarowe stają się w Polsce coraz popularniejsze, ze względu na ich możliwości transportu pionowego, poziomego w magazynie czy nieruchomości zarówno prywatnej, jak i komercyjnej. Dźwigi towarowe mają potencjał w przewożeniu ciężkich materiałów na wyższe piętra budynków, ale także po ich całym obszarze. Podczas takiej pracy istotne jest też bezpieczeństwo pracowników, a takie maszyny je zapewniają. 

Przy coraz szybszym rozwoju technologicznym i stale zwiększającej się fali zakupów online, dźwigi i windy, zarówno osobowe, jak i towarowe, są niezbędnymi narzędziami do pracy w każdym magazynie. Od niedawna na rynku pojawiają się coraz prostsze i bezpieczne platformy towarowe, które można szybko i łatwo zainstalować. Jak może ona usprawnić pracę?  

Winda towarowa magazynowa 

Z racji chęci ułatwienia sobie życia, ludzie upodobali sobie zakupy online na tyle, że niektóre magazyny mają nawet kilkakrotnie większe zapotrzebowanie na towary, niż to było jeszcze kilka lat wcześniej. 
Wszystko to sprawiło, że potrzeba posiadania w magazynach specjalistycznych maszyn ułatwiających pracę znacznie się zwiększyła. Stały transport zamawianych towarów czy to przez wykładanie go na półkach, czy pakowanie do wysyłki, opiera się na stosowaniu podnośników oraz platform towarowych, które umożliwią przewiezienie dużej ilości i wagi na raz. Ponadto producenci wprowadzili możliwość zakupu takiej maszyny pod wymiar, co jeszcze bardziej ułatwia pracę. 

Hotele, restauracje, warsztaty samochodowe i wiele innych miejsc, gdzie mamy do czynienia z przenoszeniem ciężarów niezwykle upodobały sobie dźwigi oraz małe windy towarowe. Takie maszyny są nie tylko ułatwieniem w przewozie dużej ilości ciężkiego towaru, ale to także bezpieczne i wytrzymałe rozwiązanie do ich transportu. 

Pionowe przewożenie ciężarów 

platforma towarowa w spoczynku

W przypadku, kiedy transport ciężkich towarów stanowi istotną część Twojego biznesu i musisz np. składować zapasy czy pakować dostawy, ważne jest wsparcie pracowników przez zapewnienie im właściwego i bezpiecznego sprzętu. Dźwig towarowy jest stabilną platformą, na którą można załadować większy ciężar i bezpiecznie przemieścić go we wskazane miejsce. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze wszystko można przenieść za pomocą wózka widłowego, gdyż może to stanowić zagrożenie, w takim wypadku lepiej sprawdzi się dźwig. Ten, poradzi sobie z naprawdę dużym ciężarem, a przy tym usprawni pracę magazynu. 

Zalety maszyn dźwigowych

W magazynach towarowych jest wiele miejsc, gdzie odpowiednie maszyny ułatwiają pracę, a są to np. strefy pakowania czy rampy ładunkowe. Platformy towarowe mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, należy jednak pamiętać, że wszystko musi się odbywać zgodnie z wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki tego typu dźwigom oszczędzasz swój czas oraz zasoby pracowników, którzy mogą zająć się czymś innym, kiedy jedna osoba będzie operowała maszyną. 

Pytania i odpowiedzi

Do czego używa się dźwigów?

Dźwig towarowy jest stabilną platformą, na którą można załadować większy ciężar i bezpiecznie przemieścić go we wskazane miejsce.

Jakie jest zastosowanie platform towarowych?

Pozwalają one na łatwe i bezpieczne przemieszczanie towarów z miejsca na miejsca czy układanie na regałach w magazynie. Ponadto są bardzo pomocne w pracach przy nieruchomościach, kiedy trzeba przewozić ciężkie materiały między piętrami.

Gdzie przydają się windy towarowe?

Wszędzie tam, gdzie korzysta się z dużych przestrzeni do przechowywania towaru, a więc w: hotelach, restauracjach, jak również w magazynach wolnostojących.