podnośnik nożycowy

Podesty ruchome, w gwoli przypomnienia, i wytłumaczenia dla osób nowych w branży, są to urządzenia zaliczane do kategorii dźwigowych, przeznaczone do transportowania ładunków różnego rodzaju – towarów, materiałów lub ludzi. Ich największe zapotrzebowanie znajdujemy przy pracach budowlanych i montażowych, zarówno wewnątrz budynków, jak i na świeżym powietrzu. Rozróżniamy je na samobieżne (wyposażone w koła) i stacjonarne.

Tym krótkim przypomnieniem przechodzimy do głównej tematyki tekstu – szkoleń. Aby operować podestem ruchomym wymagane są uprawnienia UDT (Urzędu Dozoru Technicznego), który również odpowiada za prowadzenie komisji egzaminacyjnej.

Po odbyciu kursu i zaliczeniu egzaminu otrzymają państwo potrzebne uprawnienia, aby móc w pełni legalnie rozpocząć pracę jako operator w Polsce i za granicą. Gdzie rozpocząć naukę? Gdzie znajdą państwo profesjonalną, świadczącą kompleksowe szkolenia, wysoko wykwalifikowaną kadrą o bogatym doświadczeniu zawodowym? Kursy OSO odbywają się od zeszło 15 lat, na terenie całej Polski, w tym i również na warszawskim Ursusie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na naszą stronę internetową szkolenia-udt.pl, gdzie znajdą państwo więcej informacji oraz zapoznają się z pełną ofertą świadczonych przez nas usług. Każdy kurs operatora podestu ruchomego dostarcza wiedzy o: rodzaju i budowie sprzętu, na który staramy się zdobyć uprawnienia, obowiązkach operatora na stanowisku – przed pracą, w jej trakcie, jak i po jej zakończeniu, wiadomości na temat dozoru technicznego urządzenia, zasady BHP i higieny pracy, oraz najważniejsze, ćwiczenia praktyczne. Po zakończeniu okresu szkoleniowego uczestnicy podchodzą do egzaminu UDT, za którego zaliczenie otrzymują potrzebne zaświadczenia. Uprawnienia te są nadawane bezterminowo i zachowują ważność na terenie całej Polski oraz innych krajów. Istnieje także możliwość wydania dokumentów w innych językach. Nasze wymagania to ukończone 18 lat, przynajmniej wykształcenie podstawowe i brak przeciwskazań do pracy na stanowisku. Cena jest przystępna i atrakcyjna na tle innych firm świadczących usługi szkoleniowe, znajdą ją państwo na naszej stronie Internetowej w cenniku, dodatkowo dla większych grup udzielamy korzystne rabaty. Zapisy prowadzone są w czterech różnych oddziałach – prowadzimy szkolenia na podnośniki nożycowe i koszowe w Warszawie, Krakowie, Katowicach oraz w Bielsku-Białej. Nie jest też dla nas problemem przyjazd do klienta i przeprowadzenie szkoleń na terenie jego placówki. Jesteśmy otwarci na potrzeby klienta oraz chętni do wysłuchania państwa zdania.  Serdecznie zapraszamy J

Aby zwizualizować państwu, jak przebiegają szkolenia oraz z czym to się je, przygotowaliśmy dla państwa skrótowy pogląd szkoleń na podesty przewoźne typu „pająk”. Najczęściej tego typu urządzeń używa się w firmach zajmujących się remontami, konserwacją zabytków, obsługą magazynów czy pielęgnacją zieleni. Także ze względu na ich nietypowe rozstawienie nóg, świetnie sprawdzają się przy pracach na delikatnym podłożu np. na basenie czy w hali sportowej. Uprawnienia UDT do tego typu podestu uzyskują osoby, które zaliczyły egzamin teoretyczny i praktyczny z zakresu obsługi danego urządzenia. OSO przeprowadza szkolenia zgodne z wymogami UDT, dzięki czemu możemy państwu zapewnić najlepsze przygotowanie do egzaminu.

operator maszyn

Jak wyglądają szkolenia? Są prowadzone w formie wykładu – stacjonarnie lub online, w zależności od wyboru klienta. W czasie zajęć uczestnicy kursu poznają zagadnienia z zakresu: budowy urządzeń, zasad bezpiecznego korzystania z podestów, zapoznawania się z instrukcjami obsługi, przeprowadzania badań i prób na urządzeniu, przepisów dotyczących dozoru technicznego. Wraz ze zdobywaną wiedzą teoretyczną kursanci będą mogli wypróbować swoje umiejętności w praktyce, korzystając z bazy technicznej ośrodka. Będą przygotowywali urządzenie do pracy, spełniając przy tym wymogi BHP, aby bezpiecznie i poprawnie z niego korzystać. Wspominane przez nas wcześniej wykłady online są to zajęcia klasowe w formie webinarów – transmisji audio-wideo w czasie rzeczywistym. Szkoleniowcy prowadzą je w zależności od poziomu zaawansowania grupy, jeżeli jest ona nowa na rynku i nieobeznana z techniczną terminologią oraz ze sprzętem, będzie szkolona od podstaw. Jak dzielimy grupy? Ze względu na uzyskane wyniki na wstępnym teście kompetencji, jednakże nie należy się zrażać słabym wynikiem, ponieważ wszystkie zajęcia, jak i ogółem kurs, jest nastawiony na przygotowanie uczestników do zaliczenia egzaminu, a więc także przekazuje im wiedzę stricte pod egzamin UDT. To nie wszystko, ponieważ w OSO udostępniamy również dodatkowe materiały szkoleniowe – mając na celu zadowolenie naszego klienta i w trosce o pozytywne wyniki egzaminacyjne – wszyscy mają możliwość pogłębienia i sprawdzenia swojej wiedzy poprzez testy próbne umieszczane na platformie. Po więcej informacji na temat organizacji prosimy o zaznajomienie się z FAQ na naszej stronie.

Kilka słów o samym egzaminie UDT – jako firma szkoleniowa OSO reprezentuje także swych kursantów w kontaktach z Urzędem Dozoru Technicznego, przy czym pośredniczy w organizacji egzaminu. Jak wygląda sam egzamin? Część teoretyczna to test zamknięty, czyli z pytaniami, do których przygotowano parę przykładowych odpowiedzi – zadaniem uczestnika jest wybranie spośród nich prawidłowej. Część praktyczna to rozmowa z egzaminatorem przy urządzeniu, sprawdzająca wiedzę kandydata. Uprawnienia do pracy z podestami przewoźnymi otrzymuje osoba, która otrzyma pozytywny wynik z obu egzaminów.

Podesty przewoźne typu „pająk” są powszechnie używane w różnych gałęziach przemysłu, stąd duże zapotrzebowanie na kompetentnych pracowników posiadających uprawnienia UDT. Urządzenia te cechują się kompaktowością, co oznacza, że świetnie sprawdzają się do pracy w miejscach, gdzie trudniej jest się dostać przez wąskie korytarze. Nie posiadają jednak własnego mechanizmu umożliwiającego przemieszczanie się ze względu na swoje charakterystyczne podwozie – nogi, dzięki którym zdobyły miano „pająków”.  Są małej wagi, dlatego jak wcześniej wspominaliśmy świetnie sprawdzają się do pracy na delikatnych nawierzchniach w środku, jak i na zewnątrz budynku. Wysokość, na którą jest w stanie podnieść operatora ramię nie odbiegają znacząco od innych podnośników o podobnych parametrach.

Posługując się tym przykładem pragnęliśmy przedstawić państwu profesjonalizm i kompletowość świadczonych przez nas usług w OSO. W przypadku dalszych pytań związanych z naszymi kursami bądź innych ofert serdecznie zapraszamy na naszą oficjalną stronę szkolenia-udt.pl.