maszyna podczas pracy na polu

Ładowarka teleskopowa należy do urządzeń transportu bliskiego. Dzięki swojej funkcjonalności posłuży nam nie tylko w pracach budowlanych, ale także w pracach związanych z rolnictwem. Co raz częściej możemy spotkać urządzenie w nowoczesnych gospodarstwach rolnych. Urządzenie ma szeroki zakres usług, posiada wymienny osprzęt, dzięki czemu z łatwością, możemy przekształcić ładowarkę teleskopową w podnośnik czy też chwytak. Inwestując w maszynę zaoszczędzimy nasz czas i pieniądze.

Prace wysokościowe

Wózki jezdniowe cechują się dużym zasięgiem ramienia, który ułatwia nam prace wysokościowe. Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z koniecznością napraw budynków takich jak stodoła czy też magazyny rolnicze. Zakres prac wysokościowych obejmuję m.in. czyszczenie rynien i wymianę dachu. Dzięki zamontowanej platformie, z łatwością dostaniemy się odpowiednią dla nas wysokość, przy czym będzie to znacznie bezpieczniejsze niż korzystanie z klasycznej drabiny.

Transport materiałów budowlanych i rolnych

Ładowarka teleskopowa charakteryzuje się dużym udźwigiem. Oszczędzając naszą siłę fizyczną z jej pomocą będziemy mogli przetransportować ciężkie części traktorów, ale także betonowe płyty na nową stodołę. Sprawnie i szybko będziemy mogli przetransportować pasze dla zwierząt i umieścić ja w magazynie.

ładowarka teleskopowa odśnieża posesje

Ładunek siana

Za pomocą ładowarki teleskopowej możemy załadować i rozładować belki siana i słomy. Ręcznie praca byłaby bardzo wymagająca i ciężka, w tym przypadku nie obejdzie się bez pomocy odpowiedniego osprzętu. Po zamontowaniu chwytaka lub wideł bez najmniejszego problemu poradzimy sobie z przeniesieniem snopów siana z pola do stodoły. Urządzenie świetnie poradzi sobie także, na nierównym i rozkopanym terenie.

Spychanie

Za pomocą szufli, którą wpinamy do naszej ładowarki teleskopowej, maszyna posłuży nam do odśnieżania posesji zimą, a latem i wiosną z jej pomocą będziemy mogli spychać gruz czy piasek. Dzięki temu rozwiązaniu, nie będziemy musieli męczyć się z łopatą, praca pójdzie znacznie szybciej i sprawniej.

Główne zalety urządzenia w rolnictwie:

  • duży udźwig – bez problemu przetransportujemy ciężkie ładunki
  • podnoszenie – ramię ładowarki można podnosić na duże wysokości
  • nierówny teren – można z nią pracować na rozkopanym terenie

Lepszym rozwiązaniem dla naszego gospodarstwa rolnego będzie inwestycja w ładowarkę teleskopową, zamiast kupować nowy ciągnik. Zaoszczędzimy znaczną część pieniędzy i zagospodarujemy przestrzeń, nie zajmując całego podwórka kolejnymi maszynami. Funkcjonalność maszyny transportu bliskiego jest prawie że, nieograniczona, jest w stanie zastąpić kilka innych urządzeń. Z odpowiednio dobranym osprzętem ładowarka przemieni się w ciągnik, podnośnik albo w wózek widłowy.

Pytania i odpowiedzi

Czy przy użyciu ładowarki teleskopowej możemy dostać się na dach budynku?

Tak, po zamontowaniu platformy, z łatwością dostaniemy się na wymagany obiekt.

Czy ładowarkę teleskopową można zmienić w inną maszynę?

Tak, ładowarka teleskopowa ma wymienny osprzęt, dzięki temu możemy ja przekształcić w platformę czy nawet koparkę.