imagen de la conexión de brida

Montaż połączeń kołnierzowych – szkolenie

Empresa ODK ERGON zaprasza na kurs montażu połączeń kołnierzowych. Nasza firma oferuje certyfikowane szkolenia prowadzone zgodnie z normami PN-EN 1591–4. Kurs przeznaczony jest dla osób wykonujących lub nadzorujących instalación de conexiones de brida w systemach ciśnieniowych. Aby pracować z połączeniami kołnierzowymi, należy najpierw zdobyć odpowiednie uprawnienia wydawane w Polsce przez Urząd Dozoru Technicznego. Na zajęciach prowadzonych przez firmę ERGON zdobędziesz całą potrzebną wiedzę techniczną niezbędną do pracy jako monter połączeń kołnierzowych. 

Jak wygląda kurs montażu połączeń kołnierzy? 

El curso de instalación de conexiones con bridas, al igual que otros cursos ofrecidos en nuestra empresa, consta de tres partes: teórica, práctica y un examen final. 

Clases teóricas Actividades prácticas Examen final 
Rodzaje połączeń kołnierzowych. 
Funkcjonalność uszczelek. 
Rodzaje uszczelek. 
Informacje na temat śrub stosowanych w montażu połączeń kołnierzy. 
Maksymalne naprężenie uszczelki. 
Powszechne przyczyny usterek połączeń z uszczelką. 
Stosowane i szczątkowe obciążenia połączenia. 
Zasady BHP połączeń kołnierzy. 
Bezpieczny demontaż. 
Przygotowanie powierzchni do pracy. 
Rozpoznanie usterek.   
Zajęcia praktyczne z montażu połączeń kołnierzowych. 
Dobór środków ochronnych. 
Inspekcja otoczenia pracy.
Kontrola uszczelek. 
Czynności montażu i demontażu połączeń kołnierzowych. 
Próba szczelności wykonanego połączenia kołnierzowego.   
Certyfikowany egzamin UDT.
Pozytywne zaliczenie egzaminu zapewnia uprawnienia. 
Po egzaminie każdemu kursantowi wydawany jest certyfikat. 

Kursy odbywają się w siedzibie firmy ERGON w Warszawie, posiadamy jednak oddziały w kilku innych miastach w Polsce, gdzie również prowadzimy zajęcia. Dla grup zorganizowanych, po uprzednim uzgodnieniu tej kwestii z ośrodkiem, możliwa jest organizacja szkolenia w miejscu wyznaczonym przez klienta. Część teoretyczna może również odbywać się na naszej internetowej platformie edukacyjnej. 

rozpoznanie usterek

¿Quién puede apuntarse a un curso en ERGON? 

W naszej firmie prowadzimy zarówno kursy zamknięte dla grup zorganizowanych, jak i otwarte, na które zapisać może się każdy, kto chciałby poszerzyć swoje kompetencje zawodowe o umiejętności montażu połączeń kołnierzowych. Każda osoba zapisująca się na szkolenia w naszej firmie musi spełniać trzy warunki: 

monter połączeń kołnierzowych podczas pracy
  • 18 años como mínimo, 
  •  wykształcenie co najmniej podstawowe, 
  • brak przeciwwskazań lekarskich do pracy w zawodzie montera połączeń kołnierzowych. 

¿Cómo puedo pedir una cita para la formación? 

Kursy otwarte w firmie ERGON odbywają się regularnie. Wolne terminy znaleźć można na naszej stronie internetowej. Wystarczy wybrać odpowiedni termin i zapisać się na szkolenie. Jeśli chcą Państwo zapisać na kurs z montażu połączeń kołnierzowych grupę pracowników, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Cena szkolenia zależy od wielu czynników, takich jak m.in. miejsce szkolenia czy liczba uczestników. Nasza firma oferuje konkurencyjne stawki. Mamy także preferencyjne ceny dla klientów podejmujących z nami dłuższą współpracę. Zachęcamy do kontaktu i zapisu na kursy.