Reachstacker Kalmar ECO

Zapraszamy do naszego ośrodka na szkolenia dla operatorów kontenerów. Organizujemy kursy na urządzenia podlegające pod UDT od wielu lat. Mamy zatem duże doświadczenie zarówno w pracy z kontenerami i innymi maszynami, ale też w nauczaniu. Nasza wysoko wykwalifikowana kadra z chęcią podzieli się swoją wiedzą, abyś i Ty mógł zostać operatorem kontenerów. 

Zastosowanie urządzeń do manipulacji kontenerami

Urządzenia do manipulacji kontenerami wykorzystywane są głównie w portach. Znajdą też zastosowanie w innego rodzaju punktach, które służą do przemieszczania się kontenerów wraz z ładunkami. Pomagają one w sprawnym przemieszczaniu się kontenerów. Do obsługi takich urządzeń niezbędne jest posiadanie przez pracownika uprawnień. Można je zdobyć po ukończeniu szkolenia, które przygotuje do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Przed rozpoczęciem pracy z ładunkiem, operator każdorazowo musi sprawdzić jego wagę oraz porównać ją z maksymalnym nominalnym udźwigiem. Ładunek, który umieszczony jest na wózku musi być odpowiednio zabezpieczony oraz stabilny. Jeśli mamy do czynienia z ładunkami o niestandardowych wymiarach, musimy zachować szczególną ostrożność. 

Manipulación de la carga 

Operator, podczas manipulacji ładunkiem, powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności. Wózkiem nie można poruszać się z zbyt dużą prędkością, szczególnie, gdy mamy do czynienia ze szczególnie ciężkimi ładunkami. Przy zbyt dużym obciążeniu, istnieje ryzyko wywrócenia się urządzenia. Operator wózka widłowego przy manipulacji ładunkami może wykonywać 3 główne ruchy. Są to: 

 • podnoszenie i opuszczanie wideł, 
 • przechylanie masztu wózka do siebie i od siebie, 
 • przesuwanie na boki karetki z widłami. 

W zależności od modelu urządzenia jego ruchy mogą być inne. Mogą na przykład pozwalać na ustawienie odstępu lub na zmianę położenia wideł. 

Procedimientos de manipulación de la carga: 

 • podjechanie do ładunku w pozycji transportowej przodem wózka, 
 • zatrzymanie wózka przed ładunkiem, 
 • ustawienie masztu w prawidłowej pozycji, 
 • ustawienie rozstawu i wysokości wideł, 
 • podjechanie wózkiem, 
 • umieszczenie wideł pod ładunkiem, 
 • uniesienie wideł na odpowiednią wysokość, 
 • przechylenie masztu do tyłu, 
 • dojechanie do miejsca rozładunku. 

Reachstacker Kalmar ECO 

operowanie ładunkiem

Przed rozpoczęciem pracy z ładunkiem operator zawsze musi sprawdzić jego wagę oraz porównać ją z maksymalnym nominalnym udźwigiem. Ładunek, który umieszczony jest na wózku musi być odpowiednio zabezpieczony oraz stabilny. Jeśli mamy do czynienia z ładunkami o niestandardowych wymiarach, musimy zachować szczególną ostrożność. Jedną z najbardziej popularnych maszyn do manipulowania ładunkiem jest Kalmar ECO Reachstacker. Zapewnia on nie tylko większą wydajność pracy terminali kontenerowych – to także przygotowanie operatorów do przyszłej elektryzacji urządzeń typu reachstacker. Gdy w 2015 roku przedstawiono Kalmar ECO Reachstacker, wiele osób było do niego sceptycznie nastawionych. Twierdzili oni, że mniejsza pojemność silnika napędowego do 2/3 w porównaniu do standardowego silnika reachstackera nie będzie dobrym rozwiązaniem. Z biegiem lat okazało się jednak, że nie było się o co martwić. Kluczowe znaczenie ma układ przeniesienia napędu reachstackerów. Ten, który zastosowany jest w Kalmarach ECO, jest najbardziej zaawansowanym układem na świecie.  

Co zatem wyróżnia go na tle innych?  

Przede wszystkim posiada on hydromechaniczny układ przekładni bezstopniowej. Różni się on od standardowego tym, że operator nie musi stale hamować i przyspieszać. Eco Reachstacker jest bardziej ekonomiczny. Jego zużycie paliwa jest około 40% mniejsze w porównaniu do 5-10 letnich urządzeń, które posiadają standardowe układy napędowe. Zmniejszenie zużycia paliwa jest niewątpliwie dużo bardziej korzystne finansowo. To jednak nie jedyna korzyść finansowa, jaką daje nam ECO Reachstacker. Może on także wykonywać około 50% więcej ruchów na godzinę w porównaniu do standardowych urządzeń. To wszystko jest zasługą kombinacji gospodarowania układem napędu i hydrauliki roboczej. Wpływa na to również zmniejszenie czasu na tankowanie. 

Oferta de formación 

Nasza firma oferuje kurs teoretyczny stacjonarnie oraz w formie on–line.  Każdy uczestnik kursu uzyskuje dostęp do szkolenia w dogodnym dla niego terminie, wystarczy jedynie dostęp do tabletu czy laptopa. Część praktyczna szkolenia odbywa się w naszej siedzicie lub – na życzenie – u klienta, po uprzednim uzgodnieniu miejsca i terminu. 

Licencia de camión de contenedores 

Do obsługi urządzeń manipulujących kontenerami niezbędne jest posiadanie przez pracownika uprawnień umożliwiających ich obsługę. Uzyskanie uprawnień zdobędziemy poprzez kurs, który kończy się egzaminem państwowym. Może być on przeprowadzony przez inspektora Urzędu Dozoru Technicznego bądź Transportowego Dozoru Technicznego. Kurs pomoże Ci w przygotowaniu do egzaminu. Po skończeniu kursu oraz pozytywnym wyniku egzaminu uzyskuje się uprawnienia na obsługę wózków kontenerowych. Pozwala nam to, tak samo jak w przypadku wózków jezdniowych ze zmienną fazą wysięgu, na pracę jako operator wózków wysięgnikowych posiadających chwytnie kontenerowe. 

Zalety Reachstackerów 

Wózki kontenerowe, czyli tak zwane reachstackery, posiadają bardzo duże parametry. Ich udźwig wynosi nawet do 45000 kg, a wysokość podnoszenia może wynosić nawet 16 m.  

Requisitos de los becarios 

El curso está abierto a quienes cumplan los siguientes requisitos: 

 • ukończenie 18 lat, 
 • educación básica mínima, 
 • okazanie oświadczenia lekarskiego, które zezwala na pracę w zawodzie operatora wózków kontenerowych. 
kurs na urządzenia do manipulowania kontenerami

Programa de formación  

Nasza firma posiada wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą. Jest ona w pełni przygotowana, aby prowadzić kursy na wszystkie rodzaje wózków jezdniowych oraz reachstackerów. Program szkolenia jest skonsultowany z UDT i zawiera: 

 • zasady działania dozoru technicznego, 
 • przepisy oraz normy prawne Urzędu Dozoru Technicznego, 
 • nauka przewożenia kontenerów, 
 • nauka układania kontenerów, 
 • zasady BHP niezbędne w pracy jako operator, 
 • prowadzenie wózków kontenerowych. 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w razie pytań kontaktu telefonicznego!